پلاسما تکنولوژی

پلاسما تکنولوژی

پلاسما تکنولوژی چیست؟

پیشرفت‌های بشری در کنار تمامی مزیت‌هایی که برای زندگی بشر به ارمغان آورده، باعث مشکلات پیش‌بینی‌نشده فراوانی نیز برای ادامه حیات بشری و سیاره محبوب ما گردیده، چالش‌های فراوان زیست محیطی که کمابیش خبر از خطر بزرگ انهدام  خانه پیر بشر می‌دهد، رهاورد پیشرفت‌های صنعتی بی‌مهابای بشر بوده که شاید هنوز هزینه گزاف آن را به خوبی درک ننموده است.
از بین این مشکلات، پسماند تولیدشده مولود  ناگزیر فعالیت‌های صنعتی بوده  که از بزرگ‌ترین چالشهای امروزه جامعه صنعتی برای ایجاد موازنه بین توسعه، توقف و حفظ حیات و بقاء میباشد.
همان‌گونه که معلم طبیعت راهنمای سیاری از دستاوردهای بشری در حوزه‌های مختلف بوده، مکاشفه در صورت چهارم ماده ( پلاسما ) و شناخت ابعاد منحصر به فرد آن اخیرا باعث اراییه راهکارهایی بدیع برای معضلات بزرگی شده است. با همین رویکرد نیز اخیرا محققان به معجزه صورت چهارم ماده در حل مشکلات بزرگ از جمله دفع پسماندها بوسیله این قدرت طبیعی و بازگرداندن آنها به حالت اولیه پی برده‌اند.
پلاسما که به عنوان یکی از چهار حالت اصلی ماده، متشکل از الکترون‌ها، یون‌ها، ذرات خنثی (اتم‌ها و مولکول‌ها) و گونه‌های مختلف شیمیایی می‌باشد، عموماً با اعمال میدان‌های الکتریکی و مغناطیسی به فاز گازی قابل دستیابی است. پلاسما تکنولوژی استفاده از کاربردهای پلاسما در صنایع مختلف جهت داشتن محیط زیستی سالم و پایدار برای زندگی بهتر و ایمن می‌باشد.
بخش پلاسما شرکت آریا فن ورزان بازوی اجرائی گروه فاندا  می‌باشد که متشکل از یک تیم اجرائی و علمی متمرکز و با تجربه در حوزه فن‌آوری پلاسما است. این مجموعه از 5 سال پیش گرد هم آمدند تا با خرد جمعی راهکاری منحصر به فرد عملیاتی در حیطه دفع پسماندهای خطرناک بوسیله پلاسما ارائه نماید که حاصل آن ساخت دستگاه Dronplas 100 می‌باشد.
امحاء تمام پسماندهای شیمیائی ویژه نظیر PCB ، POP، لجن‌های نفتی، روغن آسکارل و پسماندهای خطرناک کارخانجات صنعتی، یکی از مشخصه‌ها و توانائی‌های این دستگاه با فناوری بالا می‌باشد.

حوزه‌های کاری

نفت و پتروشیمی

داروئی و بیمارستانی

تولید و توزیع برق

کارخانجات صنعتی

تیم پشتیبانی پلاسما تکنولوژی

image

مصطفی عقیقی

سرپرست تحقیق و توسعه پلاسما

image

دکتر محمدرضا خانی

مدیر تحقیق و توسعه پلاسما

image

شاهرخ برادری

سرپرست فروش پلاسما

شماره تماس

۸۸۵۰۳۶۳۳ ۰۲۱ (داخلی ۱۰۶)

بخش نانوتکنولوژی: داخلی ۲

بخش بیوتکنولوژی: داخلی ۳ 

بخش پلاسما تکنولوژی: داخلی ۱۰۶

بخش فنی: داخلی ۲۰۹

بخش مالی داخلی ۱۰۷

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایمیل

info[at]ariafan.com

بخش نانو تکنولوژی: nano [at] ariafan.com

بخش بیو تکنولوژی: bio[at]ariafan.com

بخش پلاسما تکنولوژی: plasma[at]ariafan.com

بخش فنی: service[at]ariafan.com

بخش مالی: account [at] ariafan.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fa_IRفارسی
en_USEnglish fa_IRفارسی