طیف سنج رزونانس مغناطیسی هسته NMR

NMR

طیف سنج رزونانس مغناطیسی هسته NMR

طیف سنج رزونانس مغناطیسی هسته (NMR) نامی برای مطالعه جذب تابش فرکانس رادیویی توسط هسته است. این عبارت ساده شده Nuclear Magnetic Resonance است. این روش برای مطالعه و تعیین ساختار ترکیب مواد و یا سنتز شیمیایی استفاده میشود. این روش آنالیز موثرتر از روش های دیگر طیف سنجی مولکولی است اما به دلیل بالا بودن هزینه های آنالیز مانند روش طیف سنجی مادون قرمز(FT-IR) متداول و در دسترس نیست.

کاربردهای دستگاه NMR

در مجموع نمی­توان از کاربرد این روش در پزشکی، دارویی، صنایع غذایی، شیمیایی و کشاورزی چشم پوشی کرد. اساس این روش بر مبنای اندازه گیری، تابش الکترومغناطیس، در محدوده فرکانس رادیویی 4 تا 1000 مگاهرتز(MHZ) است. برخلاف دیگر روش های طیف سنجی مانند (FT-IR) و UV/Visible، که در آنها الکترون در فرایند جذب و انتقال انرژی درگیر است، در دستگاه NMR هسته اتم درگیر فرایند جذب است.

محصول تولیدشده توسط شرکت QOneTec از برترین محصولات این رده در دنیاست. این دستگاه ها در دو مدل NMR 400 و NMR 600 توسط این شرکت عرضه میگردد.

آزمایشگاه خود را با اطمینان به تکنولوژیهای مطالعه اسپین مجهز کنید

شرکت آریافن‌ورزان

برترین ارائه‌کننده تجهیزات مطالعه اسپین در ایران

عملکرد حرفه‌ای NMR شرکت QOne؛ حاصل برترین طراحی و بهترین قطعات

جدول مقایسه ای NMR شرکت Q.One با Bruker

NMR QOne

تیم فنی و پشتیبانی آریا فن‌ورزان

تیم فنی و پشتیبانی شرکت آریافن‌ورزان، متشکل از نیروهای متخصص و کارآزموده، از مهمترین و موثرترین بخش‌های شرکت آریافن‌ورزان است. این واحد یکی از نقاط تمایز شرکت آریافن‌ورزان است. دلیل اهمیت بالای این واحد بعنوان یک واحد استراتژیک در این شرکت، وزن بالای پشتیبانی و خدمات پس از فروش در اینگونه تجهیزات و همچنین رسالت مهم این شرکت یعنی همراهی با مشتریان است. بیش از 15 سال خدمات همراه با ارائه بهترین تجهیزات نانومترولوژی، گواهیست بر این مدعا.

ویدئوها

آپگرید NMR

نوسازی NMR، یک راهکار ارزنده

از مهمترین مشکلات پیش روی مجموعه‌های دارای دستگاه NMR در ایران، عدم امکان نوسازی تجهیزات معیوب موجود است. چنانکه تعداد تجهیزاتی که یا از رده خارج شده یا با مشکل به فعالیت خود ادامه می‌دهند روزبه‌روز درحال افزایش است. این درحالیست که از برجسته‌ترین خدمات شرکت آریا فن‌ورزان در حوزه تجهیزات NMR، نوسازی و آپگرید این تجهیزات است. با توجه به تعداد قابل توجه این تجهیزات در ایران و هزینه بسیار بالای خرید این دستگاه، نوسازی این تجهیز راهکاری عالی و اقتصادی برای مراکز مجهز به NMR است.

از همین رو خواهشمندیم چنانچه در زمره مراکز دارای NMR نیاز به نوسازی هستید، با کلیک روی دکمه مقابل، فرم مربوطه را تکمیل نموده تا کارشناسان فنی ما با شما در ارتباط باشند.

NMR varian to QOne
NMR Bruker to QOne

سایر تجهیزات مطالعه اسپین

Quantum Computer
fa_IRفارسی
en_USEnglish fa_IRفارسی