طیف سنج رزونانس مغناطیسی هسته NMR

طیف سنج رزونانس مغناطیسی هسته NMR

طیف سنج رزونانس مغناطیسی هسته (NMR) نامی برای مطالعه جذب تابش فرکانس رادیویی توسط هسته است. این عبارت ساده شده Nuclear Magnetic Resonance است. این روش برای مطالعه و تعیین ساختار ترکیب مواد و یا سنتز شیمیایی استفاده میشود. این روش آنالیز موثرتر از روش های دیگر طیف سنجی مولکولی است اما به دلیل بالا بودن هزینه های آنالیز مانند روش طیف سنجی مادون قرمز(FT-IR) متداول و در دسترس نیست.

کاربردهای دستگاه NMR

در مجموع نمی­توان از کاربرد این روش در پزشکی، دارویی، صنایع غذایی، شیمیایی و کشاورزی چشم پوشی کرد. اساس این روش بر مبنای اندازه گیری، تابش الکترومغناطیس، در محدوده فرکانس رادیویی 4 تا 1000 مگاهرتز(MHZ) است. برخلاف دیگر روش های طیف سنجی مانند (FT-IR) و UV/Visible، که در آنها الکترون در فرایند جذب و انتقال انرژی درگیر است، در دستگاه NMR هسته اتم درگیر فرایند جذب است.

محصول تولیدشده توسط شرکت QOneTec از برترین محصولات این رده در دنیاست.

NMR

آزمایشگاه خود را با اطمینان به تکنولوژیهای مطالعه اسپین مجهز کنید

شرکت آریافن‌ورزان

برترین ارائه‌کننده تجهیزات مطالعه اسپین در ایران

تیم فنی و پشتیبانی آریا فن‌ورزان

تیم فنی و پشتیبانی شرکت آریافن‌ورزان، متشکل از نیروهای متخصص و کارآزموده، از مهمترین و موثرترین بخش‌های شرکت آریافن‌ورزان است. این واحد یکی از نقاط تمایز شرکت آریافن‌ورزان است. دلیل اهمیت بالای این واحد بعنوان یک واحد استراتژیک در این شرکت، وزن بالای پشتیبانی و خدمات پس از فروش در اینگونه تجهیزات و همچنین رسالت مهم این شرکت یعنی همراهی با مشتریان است. بیش از 15 سال خدمات همراه با ارائه بهترین تجهیزات نانومترولوژی، گواهیست بر این مدعا.

عملکرد حرفه‌ای دستگاه NMR حاصل از طراحی و ساخت حرفه‌ای

fa_IRفارسی
en_USEnglish fa_IRفارسی